Kargo ve İade

Tek Sepete Tek Kargo Ücreti

Tek Seferde satın alacağınız tüm ürünlere tek Kargo ücreti ödersiniz.

Sürat kargo ile tüm Türkiye Kargo ücreti 6 TL.

Kargo bedeli siparişiniz sırasında ödemenize eklenir.

Teslimat anında tarafınızdan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

Siparişleriniz, sipariş tarihinden itibaren 1-3 iş günü içinde kargoya verilir. Siparişlerinizi takip etmek için "Hesabım" bölümünü kullanabilirsiniz.

 

Kargo verildikten sonra kargo takibi için kısa mesaj ile müşteriye bilgi aktarılır. Kargo takibinden müşteri sorumludur. Kargo müşteri tarafından alınmadığı durumlarda kargo masrafları müşteri tarafından karşılanır.

Kapıdan Ödemeli siparişlerde kargo müşteri tarafından teslim alınmaz ve bize geri dönerse kargo masrafları müşteri tarafından firmamıza havale edilmesi gereklidir.

 

İade

İncefirsat.com sitesi üzerinden satın aldığınız ürünün ücretini ödedikten sonra kargo görevlisinin yanında açmalısınız ve ürünlerinizde herhangi bir kırık vs. var ise kargo görevlisine tutanak tutturmanız gerekmektedir, almış olduğunuz ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslimat tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde iade sebebinizi belirten bir not eki ve incefirsat.com' un düzenlemiş olduğu orijinal faturanın alt bölümünde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan ve imzaladıktan sonra (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, alt bölümündeki iade bölümü doldurulmuş ve imzalanmış olmalı) iade edebilirsiniz.  Faturada bulunan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda orijinal faturanın iki nüshasınında, bir kısmını iade etmeniz durumunda ise orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının gönderilmesi gerekmektedir. Kurum tarafından satın alınan ürünlere, kurum tarafından İADE FATURASI düzenlenmesi gerekmektedir. Ayrıntılar için aşağıdaki prosedürleri dikkatlice okumanız çok önemlidir. İade işlemi için mutlaka bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir bilgimiz olmadan iade gönderilen kargolar teslim alınmamaktadır.

DİKKAT: 
Aksi belirtilmediği sürece, iadelerinizde adresimize kargo gönderi işlemini yapmayınız. Yapmanız durumunda karşı ödemeli gönderileriniz kesinlikle kabul edilmeyecektir. İade kargolarınız, kargonuzun hazır olduğunu bizlere bildirmeniz sonrası, Aras kargo tarafından adresinizden aldırılacak ve ödemesi incefirsat.com tarafından karşılanacaktır.


İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken şartları aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

1 - İade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu.

2 - Faturada yer alan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda, orijinal faturanın her iki nüshasında da, alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.

yada

Faturada bulunan ürünlerin sadece bir kısmını iade etmeniz durumunda ise orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra beyaz olan 1. asıl sizde kalacak şekilde ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.

Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

3 - İade etmek istediğiniz ürün/ürünler şirketinize fatura edilmiş ise, geri iade ederken şirketiniz tarafından düzenlenecek İADE FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İADE FATURASI, size gelen fatura ile birebir olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İADE FATURASI kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır.

4 - İadeler kesinlikle orijinal kutu veya ambalajı ve ürünle beraber gelen tüm döküman ve tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Bu durumda sizden orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması yada koli bandı ile bantlama işlemi uygulanmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

DİKKAT:
385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, satın almış olduğunuz ürünü iade ederken;

* Faturada yer alan ürünlerin tamamını iade etmeniz durumunda, orijinal faturanın her iki nüshasında da, alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.

yada

* Faturada bulunan ürünlerin sadece bir kısmını iade etmeniz durumunda ise orijinal faturanın sadece ikinci nüshasının alt bölümde yer alan iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurup imzaladıktan sonra beyaz olan 1. asıl sizde kalacak şekilde ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir.Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.

Teknik servisimize gelen ürünlerin, tüm iade şartlarına uygun olduğu tespit edildiğinde iade işlem süresi başlatılacak ve ürün tutarlarının iadesi en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Sitemizden yaptığınız alışverişlere istinaden yapılması gereken para iadeleri, alışverişinizi kredi kartınız ile yaptıysanız kredi kartınıza, kapıda ödemeyle aldıysanız hesabınıza yapılmaktadır.

Kimi ürünlerin iadesi, belirli şartlar nedeniyle uygun görülmediği sürece mümkün olamayacağından, müşterilerimizden bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz.

Teslimat sırasında arızalı ya da ayıplı çıkan ürünler dışında, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, kullanım sırasında vücutla direkt temasa girmek suretiyle hijyen açısından hassas olan ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.), kopyalanabilir ürünler (DVD, VCD ve CD gibi.) ve tek kullanımlık ürünlerde, orijinal ambalajının açılması halinde ve kullanıcı hatası gibi sizden kaynaklanan (düşme, çarpma vb) sebeplerden dolayı hasar gören oyuncak ve benzeri kategorilerdeki hızlı bozulan ürünler iade alınamamaktadır.

İade işlemlerinin başlaması için sitemizdeki "Yardım" sayfalarında bulunan "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu" aracılığı ile bize bilgi vermenizi rica ediyoruz.

Müşteri Hizmetleri Departmanımız size gereken desteği mümkün olan en kısa sürede verecek ve iade sürecini başlatacaktır.